جهت استفاده در صنایع راهسازی برای مناطق گرمسیری، عایق کاری و همچنین تولید قیرهای مایع از کاربردهای این نوع قیر است. قیر ۴۰/۵۰ جزء قیرهای صادراتی شرکت پترو کالا سامان بوده و به مقدار زیادی به کشورهای دیگر صادر می گردد. 

قیر ۶۰/۷۰ اصطلاحاً به گریدی از قیرهای پالایشگاهی گفته می شود که از هوادهی وکیوم باتوم برج تقطیر به دست آمده و درجه نفوذ آن بین ۶۰ تا ۷۰ است. بیشترین استفاده این نوع قیر در صنایع راهسازی، عایق کاری، ساختمان سازی و همچنین تولید قیرهای مایع می باشد. از نظر محل استفاده، قیر ۶۰/۷۰ بیشتر مناسب مناطق آب و هوایی معتدل است. در همین راستا شرکت پترو کالا سامان یکی از شرکت های تولید کننده قیر مرغوب ۶۰/۷۰ و مظروف سازی آن در ایران می باشد. قیر ۶۰/۷۰ جزء قیرهای صادراتی شرکت پتروکالا سامان بوده و به مقدار زیادی به کشورهای دیگر صادر می گردد. پترو کالا سامان با مظروف سازی قیر ۶۰/۷۰ و صادرات قیر مرغوب ۶۰/۷۰ به کشور های دیگر توانسته گام بلندی در مطرح کردن قیر مرغوب ۶۰/۷۰ ایرانی بردارد.

یکی از فرآورده های تولیدی شرکت پترو کالا سامان، قیر با درجه نفوذ (مقدار سفتی قیر) ۸۵/۱۰۰ می باشد. قیر ۸۵/۱۰۰ قيري است كه از طريق انجام فرآيند هوادهی بر روي وكيوم باتوم (ماده اوليه توليد قير كه از ته مانده برج تقطير در خلاء پالايشگاههاي نفت گرفته مي شود) در واحدهاي قير سازي به دست مي آيد. این قیر به صورت پلمپ از پالایشگاه های نفت جی و پاسارگاد خریداری و در کارخانه پترو کالا سامان تخلیه و در محوطه در بشکه های صادراتی استاندارد ۱۶۰ و ۲۴۰ کیلوگرمی با بالاترین کیفیت و مطابق استانداردهای جهانی مظروف سازی می گردد. بیشترین استفاده قیر ۸۵/۱۰۰ در صنایع راهسازی، عایق کاری، ساختمان سازی و همچنین تولید قیرهای مایع می باشد. این فرآورده از نظر محل استفاده، بیشتر مناسب مناطق سردسیر کشور است. این شرکت با تولید قیر ۸۵/۱۰۰، مظروف سازی قیر ۸۵/۱۰۰، بسته بندی قیر ۸۵/۱۰۰ و صادرات قیر ۸۵/۱۰۰ به بیش از ۴۰ کشور توانسته گام بلندی در مطرح کردن قیر مرغوب ۸۵/۱۰۰ ایرانی بردارد.